txtMenu.jpgtxtAnkieta.jpg

Gdzie spędziłeś wakacje ?

txtNewsletter.jpg
  • Odwiedziło nas: 199542 osób
Sobota, 2014-11-01
Imieniny:
Konrada, Seweryny

Jesteś tu: Strona główna » Pszczółki » Pasowanie na czytelnika

Dzieci z grupy „Jagódki” już kilka razy uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 2), których celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych.  Panie bibliotekarki zapoznawały dzieci z zasadami  korzystania z biblioteki, pokazywały wszelkie nowości wydawnicze, zwracały też uwagę na  poszanowanie książek.

Podsumowaniem tych spotkań było pasowanie na czytelnika, które miało miejsce w osiedlowej bibliotece w obecności rodziców  dnia 19 stycznia 2012 r.

Panie bibliotekarki przypomniały dzieciom zasady, które powinien przestrzegać czytelnik. Jak zawsze nie zabrakło konkursów, zagadek, quizów, którym towarzyszyła miła serdeczna atmosfera. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie,  po czym pani bibliotekarka, dotykając papirusem ramienia każdego dziecka,  pasowała go na czytelnika. Każdy mały czytelnik otrzymał okolicznościowe dyplomy, kartę czytelnika a uroczystość zakończyła się wspólną pamiątkową fotografią . Mam nadzieję, że to jakże niezwykłe wydarzenie zapoczątkuje prawdziwe przygody dziecka z książką.